43327members
217741posts

EOTE (Operator Terminal Expert) yazılımında Toggle Button kullanımında Fill Color ile renk değişimi

Highlighted

EOTE (Operator Terminal Expert) yazılımında Toggle Button kullanımında Fill Color ile renk değişimi

Merhabalar , 

EOTE v.3.1 SP1A yazılımını kullanıyorum. Toggle buton kullanımında degerin 0 ve ya 1 olma durumuna göre Fill Color metodu ile renk değiştiriyorum. Fakat Simulasyon yaptıgımda sadece Press ve Release durumlarında renk değişimi oluyor ve sadece Momentary On seklinde renk degişimi sağlıyorum. Bu konuda toggle olarak renk değişimi ile ilgili yardımcı olabilir misiniz ? 

case01.PNG

Teşekkürler 

Tags (1)
2 REPLIES 2
Highlighted
Lieutenant JG

Re: EOTE (Operator Terminal Expert) yazılımında Toggle Button kullanımında Fill Color ile renk değişimi

Merhabalar , 

Öncelikle EOTE yazılımınında bir buton Toggle ya da Momentary On ya da Set metodu ile çalıştırılsın farketmez , Properties Shape içerisinde Fill Color metodu her zaman basılı oldugu sürece çalışır haklısınız. Ve variable 'ın 1 ve ya 0 olması durumuna göre renk degişimi gereken ya da image değişimi gerektiren durumlarda N -State Lamp kullanıyoruz.

1.JPG

N state Lamp 'a Tool Chest kısmından ulaşabilrsiniz.

2.JPG

Ardından örnegi gerçekleştirmek için bir variable oluşturuyorum. Bool variable ekledikten sonra bu variable'ı nStateLamp'ile linkleyebiliriz.

3.jpg

NStateLamp objesi default olarak Press ve Release için text değişimi renk değişimi özelliklerini sağlar. Biz bu uygulamada normak buton görünümü istediğimiz için deger 0 iken yeşil , 1 iken kırmızı olmasını istiyoruz. Dolayısı ile Text 'leri kaldırıyoruz , Renkleri ise State 1 ve State 2 olması durumunda Fill Color ve Border Color kısmından düzenleyerek , degişkeni linkliyoruz.

4.jpg

Görüldüğü gibi object properties den ilgili ayarlamaları yapıyoruz. Ve deneme gerçekleştirebiliriz.

5.JPG

6.JPG

Ekte ayrıca örnek programı bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

Aziz Büyük

Tags (1)
Highlighted

Re: EOTE (Operator Terminal Expert) yazılımında Toggle Button kullanımında Fill Color ile renk değişimi

Merhabalar,

İstediginiz animasyonu switch kısmından yapamazsınız. 'Switch' sadece basıldıgında (press) ve bırakıldıgında (release) renk degisimi saglar. Sizin istediginiz islem için 'Lamp' daha uygun. Asagıdaki goruntude nasıl konfigure edeceginizi bulabilirsiniz. 'Operation' kısmında uzerine basıldıgında hangi islemiyapacagı tanımlanırken, 'Current value' kısmında lamba için gorsel degeri nereden alacagı belirtilmektedir. On yada Off durumu için yazı ve renkleri 'Shape' kısmından ayarlayabilirsiniz.

Screenshot (56).png

Tags (1)